TREENINGINFO

Rulluisukoolis on võimalik osa võtta rühmatreeningutest ja eratundidest.

Treeningule võta kaasa rulluisud, kiiver, soovitatavalt ka kaitsmed ja oma joogipudel.

Rühmatreeningute toimumisajad leiad Rulluisukooli kalendrist

RÜHMATREENINGUD

Rühmatreeningud toimuvad igal nädalal kindlal ajal koos teiste osalejatega. Osad rühma workshopid võivad toimuda ka ebaregulaarselt ja erinevates kohtades sõltuvalt treeningu teemast. Kõiki treeninguid ja workshoppe saab jälgida Rulluisukooli kalendri kaudu, kust saab samuti ennast registreerida sobivatele treeningutele. Regulaarseks osalemiseks on huvilisel soovitatav soetada kuukaart või 5x kaart. Suvine välihooaeg kestab maist kuni umbes septembri keskpaigani, sõltuvalt ilmadest. Talvine sisehooaeg tavaliselt novembrist kuni märtsi lõpuni.

NB! Suvisel hooajal toimuvad rühmatreeningud ka kergelt vihmase ilmaga 🌞 
Kuid peale märgades tingimustes rulluisutamist on soovitatav teha lihtne pesu ja laagrite õlitus veel samal päeval.

Eratreeningud

Kui rühmatundides ei ole sulle sobivat trenniaega, eelistad individuaalsemat lähenemist või soovid oma grupiga koos harjutada, siis saame pakkuda eratreeningut, arvestades teie erisoovidega.

Koolitused toimuvad kokkulepitud ajal ja kohas platsitreeningu, sõidutreeningu või nende kombinatsioonina.

Platsitreeningul on lihtne rulluisutamisega algust teha, arendavaid harjutusi sooritada ja rulluisutamise jaoks erinevad olulised võtted selgeks õppida. Õppimiseks on sobilik suurem asfaltplats, kus ei ole palju teisi segavaid faktoreid.

Sõidutreening võimaldab õppida rulluisutamist reaalsetes olukordades. On võimalik pakkuda erineva pikkuse ja iseloomuga marsruute, mõned võimaldavad paremini Freeskate oskusi arendada, mõni teine marsruut võimaldab rohkem sõidutehnikale keskenduda. Sõidutreeninguks võiks eelnevalt olla rulluisutamise põhioskused omandatud.

Erakoolitustel saame keskenduda erinevatele tasemetele ja stiilidele –  rulluisutamise põhioskused, kiirrulluisutamine, Freeskate rulluisutamine, tagurpidi rulluisutamine, algtasemel trikirulluisutamine või Heelys tossude tehnikale.

Treeningute soovitatavad asukohad: Pirita velotrekk, Lauluväljak, Lillepi park, Tondiraba park, Vabaduse väljak

Personaalse koolituse saab kokku leppida registreerimisvormi kaudu ja hindadega saad tutvuda siin!

Mida me õpime?!

Rulluisukooli treeningutel me lähtume Freeskate rulluisutamisest, mis hõlmab endas mitmeid erinevaid rulluisustiile ja oskuseid nagu kiirus, trikid, tagurpidi rulluisutamine, maastik, downhill ja palju muud. Rulluiske õpitakse oskuslikumalt käsitlema erinevates oludes, kasutades erinevad pidurdusviise, kiirust, pöördeid, hüppeid, slide, kiirendamist, ühel jalal veeremist, tagurpidi sõidu oskusi ning palju muid olulisi võtteid. Kõik need Freeskate oskused annavad rulluisutajale vabaduse liigelda ohutult ja osavalt enamikes kohtades linnamaastikul, läbides vabalt erinevaid takistusi nagu murule veeremine, kruusateel sõitmine, teeservade ületamine, trepist alla sõitmine, mäest laskumised, tõusud ja saab hakkama paljudes teistes olukordades. 

Kõiki neid oskusi saab lihvida ja arendada lõpmatuseni, õppides ja kombineerides erinevaid rulluisu stiile ja nende oskuseid. Tegeleme Freeskate rulluisutamisega seepärast et see on põnev, avab rulluisutamises palju võimalusi ja annab vabaduse liikuda seal, kus vähegi võimalik. See on suurepärane rulluisutamise stiil, kuna see annab tugeva ja laia vundamentaalse oskuste pagasi, mille olemasolul on palju lihtsam tegeleda teiste rulluisu- või spordialadega. Treeningute pikkus on 1 – 1,5h sõltuvalt vanusegrupist ja treeningust.

Lapsed

Rulluisukoolis toimuvad treeningud kõigile vanusegruppidele. Laste treeningutel õpitakse rulluisutamist läbi tegevuste, harjutused on vaheldusrikkad ning õppeprotsessi põimitakse erinevate takistuste läbimist, sõidutreeningut ja mängulisi elemente, et lapsi innustada. Alates viiendast eluaastast on hea aeg alustada lastel rulluisutreeningutega.

Treeningud toimuvad nii algtasemel, kui ka Freeskate tasemel

 

Täiskasvanud ja noored

Täiskasvanutel ja noortel on võimalus treeningutest osa saada tervikliku kursusena, mis koosneb erinvevatest teemadest ja toimuvad nii algtasemele, kui edasijõudnudele. Soovitatav on osaleda kõikides treeningutes, kuid võimalik on ka üksikutest trennidest osa võtta ja lisaks toimub ka eraldi workshoppe. Treeningutel viiakse teoreetiline ja praktiline osa omavahel kokku, selgitades lahti miks ja kuidas erinevaid tegevusi/harjutusi tehakse.

Freeskate ja algtaseme KURSUS

Siin treeningus kasutame Freeskate oskuseid ja selg ees sõitu ning õpime neid koos kasutama. Kui oleme varem tutvunud selg ees liikumisega ja seda saanud praktiseerida, siis saame edasi arendada Freeskate stiili, kus on kasutuses mõlemasuunalised liikumised. Need oskused annavad kokku veelgi rohkem uusi võimalusi rulluisutamises – saad tahtmise korral ükskõik, mis hetkel ümber hüpata, et edaspidi-tagurpidi sõidusuunda muuta, ületada erinevaid takistusi, läbida keerulisemaid maastikke, teha oskuslikult pöördeid, järsemaid pidurdusi. Kui soovid rulluiskudel vabamalt surfata, siis see treening on just Sulle.

Tagurpidi rulluisutamine annab täiesti uue dimensiooni, avab palju uusi võimalusi, teeb rulluisutamise palju põnevamaks ja sinu üldine kindlustunne rulluiskudel kasvab.

Tagurpidi sõites saad vaadata, mis toimub seal pool kust poolt tulid, saad seda näiteks pildistada ning treenida veidi teistsuguseid lihaseid. Tagurpidi rulluisutamine on sama loomulik nagu paadiga aerutamine, mis toimub samuti selg ees.

Tagurpidi rulluisutamisega alustades, õpiks nagu uuesti sõitma, kõik asjad tuleb teha algusest peale selgeks, kuid nüüd tagurpidi liikudes. Treeningu käigus omandame tagurpidi rulluisutamise põhitõed, teeme läbi erinevad vajalikud harjutused – õpime uisusammu, veereme selg ees asfaldil ja murul, harjutame pöördeid, pidurdusvõtteid ja palju muud olulist.  

Sellel treeningul kordame põgusalt üle ja arendame oskuslikumaks erinevad pidurdustehnikaid nagu sahkpidurdamine, T-stop, pöördpidurdus, pööretega pidurdamised, murule veeremine. Ja seejärel harjutame keerulisemaid pidurdusvõtteid nagu powerslide, poolsahk, hokistop, powerstop jne. Samuti kontrollime tunni alguses üle, et rulluiskudel puuduks kannaklots.

Sellel treeningul kordame üle ja arendame oskuslikumaks erinevad pöördeviisid nagu sammpööre, paralleelpööre, slaalompöörded, ristsamm, ühendatud pöördeid. Lisaks põhipööretele harjutame ka erinevaid spinne (sirkelpöördeid ja nende kombineerimist)

Kiiresti rulluisutamiseks tuleb selgeks saada õige sõidutehnika, kus iga liigutuse nüanss omab väga olulist tähtsust. Uisusammu õppimisel keskendume igale detailile eraldi – õige kehaasend, veeremine väliskandil, tõuge, tõuke lõpu sooritus, kallutamine, jala toomine puhkefaasis, uisu etteviimine jne. Teeme endale selgeks õiged liigutused, läbi paljude korduste, et tekiks liigutusvilumus, siis saame kogu tehnika omavahel kokku siduda pikendades veeremis- ja puhkefaase. Lisaks teeme erinevaid imitatsiooni- ja juurdeviivaid harjutusi, et tehnikat veelgi täiendada. Samuti harjutame sprinditehnikat, kurvitehnikat. Kui sõidutehnika on piisavalt selge, siis saame tutvust teha ka topelt tõuke tehnikaga. Treeningu teises pooles teeme väikse ühissõidu, et tuulessõitmist harjutada. Tehnika selgeks tegemine on ülioluline, kuna lihtsalt toore jõu pealt ilma korrektse tehnikata me pikalt tempot hoida ei suuda.

Sellel treeningul õpime mägesid vallutama ja laskumisi valitsema. Võtame läbi erinevad laskumisviisid, harjutame laskumistel pidurdamisviise ja suuremal kiirusel murule veeremist. Õpime mäe peal slaalom laskumise tehnikat, et laskumistel oskuslikult manööverdada. Lõpuks võtame oma võimete piires ette suuremad laskumised ja osadega harjutame ka grupis laskumist.

Freeskate sõidutreening on oma olemuselt üks lõbus ühissõit, kuhu on sisse põimitud põnevaid õppeelemente, et osalejad saaksid kaasa rohkem julgust ja oskusi turvaliselt linnas liiklemiseks. Sõidutreening võimaldab õppida rulluisutamist reaalsetes olukordades, läbides teekonnal erinevaid strateegilisi kohti, kus on võimalus treeneri juhendamisel läbida takistusi ja oma oskused proovile panna. Võimalusel seame kusagil üles ka takistuste raja, et saaks rulluisukrossi lõike harjutada.

Treeningu alguses koguneme platsil ja teeme enne ringile asumist mõned soojendusharjutused.

Talvise hooaja tegevused

Rulluisutamine Põhjala tehase angaarides

Talvel toimub Freeskate Movement sisetingimustes! Ühisrulluisutamised toimuvad 1000m2 Põhjala tehase angaaris, kuhu mahub kokku palju häid rulluisutajaid. Põhjala tehas asub aadressil Marati 5 (sissepääs on suurte angaaride otsapoolsest uksest, mis asub garaažiukse kõrval)

Rulluisutamine toimub alates novembrist kolmapäeviti kell 18:30-21:00.

Kohapeal saab igaüks rulluisutada, harjutada, slaalomit sõita, muusika saatel rulluiskudel tantsida ja muid trikke teha.  Lisaks saab Põhjala tehases kolmapäeviti üle nädala mängida rullhokit ja iga teine nädal saab osa võtta rulluisutreeningutest.

Riietuge mõnusalt, Põhjala angaarides on ruumid jahedad, muidu on soojem kui õues, katus on peakohal ja liikumisest saab ka sooja.

OSALUSTASU Vaba rulluisutamine ja rullhoki 5€

Freeskate Movement FB lehelt leiad sündmused

Kui soovid rulluisutamiseks laenata rulluiske ja/või kaitsmeid, siis kirjuta oma soovist
info@rulluisukool.ee

Üle nädala toimuvad kolmapäeviti Põhjala tehases erinevad rulluisutreeningud.

LASTE TRENNID Toimuvad kell 18:30 algtasemele ja Freeskate tasemele

TÄISKASVANUTE TRENNID Toimuvad algusega kell 19:30 kus iga kord on erinev teema, mis kokku moodustub algtaseme ja Freeskate taseme rulluisukursuse. Parema taseme saavutamiseks on soovitatav on osaleda regulaarselt kõikides treeningutes, kuid võimalik on ka üksikutest trennidest osa võtta. 

Treeningutele saad registreerida Rulluisukooli kalendris

TRENNI KUUPÄEVAD
7 detsember, 21 detsember, 4 jaanuar, 18 jaanuar, 1 veebruar, 15 veebruar, 1 märts, 15 märts, 29 märts

Treeningute hinnad leiad siit!

Põhjala tehas asub adressil Marati 5 (sissepääs on suurte angaaride otsapoolsest uksest, mis asub garaažiukse kõrval)

Üle nädala toimuvad Põhjala tehases kolmapäevaõhtused rullhoki mängud kell 18:30-21.00
 
FREESKATE RULLHOKI

Mängime rulluiskudel hokikeppidega ja ilma hokivarustuseta rullhokit, mis on hea kiire mäng, annab hea tugeva füüsilise koormuse, õpetab meeskonnatööd, omandatakse kiiresti ja märkamatult erinevaid rulluisuoskusi nagu pöörded, kiirendus, pidurdamine, tasakaal ja palju muud. Mäng on sarnane saalihokile ja jäähokile. Rulluiskudel ja ilma täiskaitsevarustuseta on mäng veelgi vabam ja oskuslikum! Alguses teeme soojendust ja seejärel mängime ühe lahed rullhoki mängu!

 
VARUSTUS
Meil on olemas osalejatele tasuta kasutamiseks hokikepid, pallid ja väravad. Kui sul on olemas oma hokikepp ja pall, siis võid ka need kaasa võtta. Soovitame lisaks rulluiskudele kanda kiivrit ja vajadusel ka rulluisukaitsmeid.
 

OSALUSPANUS
5€

Oodatud on kõik huvilised, nii noored kui täiskasvanud 🙂
 
RULLHOKI TOIMUMISE KUUPÄEVAD 
2 november, 16 november, 30 november, 14 detsember, 28 detsember, 11 jaanuar, 25 jaanuar, 8 veebruar, 22 veebruar, 8 märts, 22 märts

Tulemas on rulluisudiskod Põhjala tehases.

10. detsember – Põhjala rulluisudisko: Jõulurull🎄

17. detsember – Tasuta rulluisutamine ja workshopid Põhjala tehase angaarides. Kohapeal Rulluiskude rent.
Kell 12-17 vaba rulluisutamine Freeskate Movement 
Kell 13:30 algtaseme treeningud (Lapsed ja täisk.)
Kell 15:15 Freeskate treeningud ja võistlused (Lapsed ja täisk.)

Uisutamine Jääl

Talvisel ajal on hea võimalus end transformeerida rataste pealt jääteradele, et käia koos uisuplatsidel ja loodusliku jää peal liuglemas.

Detsembris saame kokku üle nädala reedeõhtuti Pirita uisuväljakul ja teeme ühisuisutamist – 2. detsember, 16. detsember, 30. detsember.

Kell 19:00-21:00 vaba uisutamine Freeskate Movement
Kell 19:00-20:00 jääuistuamise treening, kus õpetame erinevaid elemente ja trikke huvilistega

Oodatud on kõik lapsed, noored ja täiskasvanud.

Liuvälja pilet, vaba uisutamine 4€
Treening 1x 5€

Võta liuvälja pilet ja vajadusel laenuta ka jääuisud, mille saad uisuväljaku kõrval asuvast tervisespordihoone kassast.

Naudi liuglemist!

SÜNDMUSED GRUPPIDELE

Soovite oma tiimile, grupile või sõpradele pakkuda meeldejäävat ja arendavat ühist sündmust, treeningut, väljasõitu või pidu rulluiskudel, siis kutsu kohale Rulluisukool!

Meie meeskond organiseerib sportliku ja meelelahutusliku elamuse. Olgu selleks siis rulluisutamise workshop, rulluisumatk, rulluisuvõistlus, rulluisudisko, sünnipäev, rullhoki, midagi muud põnevat või kõik need asjad kokku.

Rulluiskudel tegevusi saab läbi viia nii sise- kui välistingimustes, igal pool, kus on kõva kattega pind ja parasjagu ruumi. Sündmusi saame pakkuda enda lemmik kohtades, või tuleme teie juurde. Vajadusel võtame abiks kaasa mõne lisa treeneri ja tuleme kohale uisukäruga, et rulluisuvarustust rentida. 

Teeme meeleldi koostööd koolide, lasteaedade ja spordikeskustega, et rulluisutamist noorte seas edendada ja uistutamisvõimalusi pakkuda. Unistame, et ka koolides oleks lastel võimalus uisutamisega tegeleda regulaarselt või siis oleks neil võimalus teha uisutamisega tutvust kehalise kasvatuse tundides. Rulluisutamine on väga mitmekülgne põnev liikumis- ja treeningviis, mis arendab tasakaalu, osavust ja annab hea, mitmekülgse põhja. Õpetame välja ka liikumisõpetajaid, et asutusel oleks võimalus ka omalt poolt edasi anda rulluisutamise põhitõdesi, -oskuseid ja olulisemaid harjutusi õpilastele, kui on huvi uisutamisega regulaarsemalt tegeleda.

Hinnakiri

Rühmatreeningud

ÜHEKORDNE RulluisuTRENn

HINNAD

5-KORRA KAART

HINNAD

Kuukaart

HINNAD

eratreeningud ja grupid
Rulluisukooli peatreener Tõnis Paalme

Tallinnast ja Viimsist väljaspool toimuvatele treeningutele, lisandub sõidukulu:

  • Sõidukulu 0.2€/km 
  • Rulluisuvarustuse treileriga 0.3€/km 

Rulluiskude rent 4€
kaitsmed 2€
Kiiver 1€

Treeningpäev (kuni 6h) – 600€

60 MINUTIT

HINNAD

Lisatreener  35€

Rulluisukooli treening grupile: 185€/h (lastele -20% soodustus)

90 MINUTIT

HINNAD

Lisatreener 50€

Rulluisukooli treening grupile:  250€/1,5h (lastele -20% soodustus)

eratreeningud teiste treeneritega

Tallinnast ja Viimsist väljaspool toimuvatele treeningutele, lisandub sõidukulu – 0.2€/km 

Rulluiskude rent 4€
kaitsmed 2€
Kiiver 1€

60 MINUTIT

HINNAD

Lisatreener  30€

90 MINUTIT

HINNAD

Lisatreener 40€

Tasumine

Treeningute eest saab tasuda ülekandega või kohapeal sularahas.

PANGA REKVISIIDID

Selgitusse palume märkida: õpilase nimi, millise treeningu variandiga tegu on (ühekordne treening+treeningu kuupäev/ kuukaart/ 5x kaart/ personaalne treening).

et