Freeskate rulluisutamine

Freeskate (Urban Skating või Freeride) on väga mitmekülgne ja ekstreemsete võimalustega ala – rulluisutamine toimub igal pool, kus vähegi võimalik, aga peamiselt linnalikus keskkonnas. Freeskate ühendab endas mitut erinevat rulluisustiili – kiirrulluisutamine, trikirulluisutamine, off-road rulluisutamine, rullhoki, Freestyle slaalom, downhill ja seda ala on võimalik ka rull-iluuisutamisega kombineerida. Freeskate rulluisutaja oskab hulgaliselt erinevaid pidurdamis-, manööverdamis-, slide’imis- ja hüppamisviise, sõidab nii edaspidi kui ka tagurpidi või hoopiski külg ees. Rulluisutades läbitakse erinevaid takistusi (tänava äärekivid, järsud kurvid, laskumised, kehva teekattega lõigud (offroad sõidustiil), trepid, muru jne), sooritatakse hüppeid, trikke ja kiirused võivad kasvada väga suureks. Kõikide nende elementide jaoks võiks kasutades universiaalseid Freeskate rulluiske ning vastavalt vajadusele vahetada pigem raami, rattaid ja laagreid. Freeskate sõidustiili kasutades saab kõik oma oskused proovile panna ja sõita valitud sihtkohta võimalikult lühimat teed pidi võimalikult kiiresti.

Freeskate rulluisutamist saab õppida ühe rulluisustiilina, keskendudes selle ala spetsiifilistele oskustele ja tehnikale. Kuid kuna Freeskate rulluisutamine ühendab erinevaid rulluisustiile, siis tõsisel huvilisel on võimalik ennast arendada veelgi süviti, õppides ka teisi rulluisualasid, omandades nendes kogemusi, katsetades nende alade spetsiifilisi rulluiske. Seejärel saab Freeskate stiilis neid oskusi omavahel kombineerida. Nii võib igaüks luua omanäolise uisustiili, kasutades oskusi erinevatelt rulluisualadelt.

Kes aga võistelda tahavad, saavad ennast korralikult proovile panna rulluisukrossi võistlustel. Ja samuti saab oma vahel mõõtu võtta näiteks kõrgus-, kaugushüppes, kaugemale veeremine muru peal jpm.

Jaga :

en_GB

Eratreeningule registreerimine